SZNAUCER - O RASIE

 
Czy sznaucer średni czarny to pies dla Ciebie ?

KILKA SŁÓW O SZNAUCERACH

Sznaucer średni jak sama nazwa wskazuje :-) jest psem średniej wielkości, krótkowłosym, szorstkowłosym, mocnym, raczej krępym niż smukłym. W ruchu jest żywy, pełen siły i szlachetności. Średniaki występują w umaszczeniu pieprz i sól oraz czarnym.

Sznaucer średni jest psem o ogromnym temperamencie, pewnym charakterze, dużej odwadze, niespożytej sile, zawsze chętny do zabawy. Cechuje go wielka spontaniczność. Ma przyjazny stosunek do człowieka - śmiało można stwierdzić, że urodził się po to, by kochać ludzi, bardzo szybko się przywiązuje, na dobre i złe. Jest chętny do pracy i różnego rodzaju szkoleń. Wymaga jednak konsekwentnej, silnej ręki. Jest psem trudnym do prowadzenia, wymagającym dużo uwagi i czasu. Szkoli się chętnie, choć potrafi być uparty. Szkolenia uczą naszego psa karności, posłuszeństwa, niewątpliwie wpływają korzystnie na relacje „pan/i-pies”, wzmacniają więź miedzy nami a psem, szkolenie to też wspólna zabawa, a co najważniejsze, pomagają nam mieć prawdziwego, posłusznego przyjaciela, na wiele lat, niekłopotliwego domownika, towarzysza wspólnych spacerów i wyjazdów, karnego w każdej sytuacji. Sznaucer to pies użytkowy - dajmy mu szansę...

Jest psem bardzo temperamentnym i tryskającym energią. Potrzebuje dużej ilości ruchu (uwielbia biegać) i zabaw na świeżym powietrzu. Na spacerach powinien mieć możliwość wybiegania się i "wyszalenia", dzięki czemu po powrocie ze spaceru mamy spokojnego domownika, który dla zabawy i wyładowania nadmiaru energii nie zabiera nam kapci czy innych przedmiotów codziennego użytku. Wiele sznaucerów, które mają niewystarczającą ilość ruchu ma zapędy niszczycielskie, gdy zostają same w domu. W takich sytuacjach zawsze to pies opuści dom i jeżeli nie trafi w dobre ręce, to zapełni kolejne miejsce w schronisku. Pamiętaj, że jeśli jesteś osobą leniwą nie powinieneś decydować się na zakup tego psa. Już pierwsze tygodnie wspólnego obcowania byłyby dla ciebie ciężką próbą. Tego psa nie da się zmęczyć. Wbrew opinii sznaucer będzie się czuł dobrze nawet w małych mieszkaniach, jeśli tylko zapewni mu się odpowiednio dużo czasu na spacery i zajęć wymagających umysłowego zaangażowania.

"Mimika twarzy" sznaucera rozbawi nawet najbardziej zatwardziałego i poważnego człowieka. Sznaucer jako pies bardzo inteligentny sprawia wrażenie jakby zdawał sobie sprawę z tego, jakiego użyć wyrazu pyska dla osiągnięcia własnej korzyści – to doskonały aktor odgrywający główną rolę w domu, w którym mieszka. Zawsze ciekawski, wszędzie chce być pierwszy. Jest doskonałym psychoterapeutą . Mówi się, że sznaucer to pies dla każdego, doskonały pies rodzinny i towarzysz zabaw naszych dzieci.

Czy jest psem dla każdego - tak, jeżeli jesteśmy konsekwentni w wychowaniu psa tak temperamentnego; - tak, jeżeli jesteśmy w stanie poświęcić mu dużo czasu na spacery, zabawy i szkolenie. Czy jest doskonałym psem rodzinnym - tak, pod warunkiem, że nie będzie się nim opiekowało dziecko czy osoby starsze, miejmy świadomość siły i temperamentu sznaucera ! Sznaucer średni jest psem dla ludzi z charakterem, którzy wiedzą czego chcą, są w stanie sprostać wymaganiom rasy, maja czas i chęci do pracy z psem. Zakup sznaucera nie może być przypadkowy, podyktowany chwilą słabości spowodowaną miną zafrasowanego szczeniaka, to musi być przemyślana decyzja. Pamiętajmy - to wybór na wiele lat i musi być świadomym wyborem.

Co da nam średniak - wiele radości, satysfakcji, wspaniałego przyjaciela, ale tylko wtedy, kiedy będzie to świadomy wybór.

Kup sznaucera średniego jeżeli:
- chcesz poświęcić swojemu psu dużo czasu
- chcesz mieć psa, który będzie się cieszył i witał cię nawet po wyjściu z drugiego pokoju
- chcesz mieć wspaniałego towarzysza zabaw dla swoich dzieci (pod okiem dorosłych)
- chcesz aby ktoś kochał cię bezwarunkowo

Nie kupuj sznaucera średniego jeżeli:
- nie jesteś konsekwentny
- nie jesteś silny fizycznie
- nie chcesz szkolić psa
- opiekę nad psem ma sprawować dziecko, bądź osoba starsza
- rzadko bywasz w domu